Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Asla Vazgeçmeyen Emekçi Türk Kadını
Asla Vazgeçmeyen Emekçi Türk Kadını

            Bir tarihi bir ana sıkıştırmak, işin kolay kısmıdır belki de. Oysa zamana yaymak ve zaman içerisinde kaybolmadan hep güzellikle anılmak; kadın gözüyle de, bir insan gözüyle de sanırım en güzel olanı.
            Sizlere 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü üzerine, uzun uzun kelimeler sıralamayacağım.  Zaten 7 - 8 Mart tarihlerinde, Marmaris Yalı Lions Kulübü’nün konuğu olarak,Marmaris’te sizlerle bu konu üzerine birlikte söyleşi yapacağız.
            Her zaman feyz aldığım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, zamana bırakmış olduğu en kıymetli sözlerinden birini anımsayalım: “Dünya da hiçbir ulusun kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez!”
            Ne kadar yürekli, istediğinde ne kadar çalışkan ve o derece kudretli olan Türk Kadını’na en son örneği vererek sözümün kalanını, bir araya geleceğimiz  Marmaris buluşmamıza  bırakıyorum.  Zira 7 - 8 Mart tarihlerinde, siz değerli Marmaris halkı ile aynı ortamda bu konu üzerine epeyi dertleşeceğiz. Ve şimdiliksözlerimi; sıra kolayı başarmanın sırası değil, esas başarının, zoru başarmak olduğunu ve kadının başarısını en güzel anlatan bir Türk kadını ile tamamlamak istiyorum.
            Mersin Arslanköylü olan Yörük kızı Ümmiye, bir köylü kadını.
            Doğduğundan beri etrafını gözlemliyor. Olaylara tepkisini söylüyor. Büyüyor,  aileler kuruyor ancak susmuyor. Bir tiyatro grubu kuruyor. Muhtardan destek alıyor. Önce herkes gülüyor, “Olur mu?” diyor. O, önce akrabalarından istekli ve yetenekli olanları alıyor saflarına. İşi büyütüyor, zor şartlarda yıllarca tecrübe ettikleri, gözlemledikleri tüm deneyimleri anlatan “ Kadına Şiddet” konulu bir film çekmeye karar veriyor. Ne yapıyor ediyor, karda soğukta ve en zor şartlarda bunu başarıyor. Tüm müracaatlarına rağmen hiç kimseden, hiçbir destek alamıyor, belki zamansızlıktan belki ilgisizlikten beklediği destekler gelmiyor. O sadece kendi gayretleriyle ulaştığı ve ona her konuda yardımcı olan, filmin ikinci yönetmeni Yasin Korkmaz ile bunu başarıyor.. . “Hep söylemek istediklerim vardı. “ diyordu, geçen yıl onu televizyon ekranlarından izlerken.
            En doğal halleriyle ekranlarda izlediğim yürekli Mersinli Yörük kadını Ümmiye Koçak, bununla da yetinmiyor. Kendi ülkesinde çok sonra değerlendirilen emeğinin karşılığını Amerika’da düzenlenen, Newyork Avrasya Film Festivali’nde alıyor ve “Sinemada En iyi Avrasyalı Kadın Sanatçı” ödülüne layık görülüyor.
            Ancak kadına şiddeti konu aldığı Yün Bebek adlı filmi için verilen ödüle, ekonomik şartları nedeniyle almaya gidemedi bizim Mersinli köylü Yörük kızı... O zaten bırakın şehri, şehir dışına bile çıkabilmiş biri değil. Ekibini oluşturan diğer emekçi diğer kadınlar gibi…
            O yine de yürekli, O yine de çalışkan, O yörük kadını!..
            O kendi adını taşıyan web sitesinde; yaptıklarını anlatan yolculukta, Atatürk ışığıyla yola nasıl çıktığını ve gücünü nereden aldığını herkese duyuruyor…
            Benim de hep söylemek istediklerim var, Allah bitirmesin.
            Kadını ve emeği konuşmak üzere; İnşallah 7 - 8 Mart tarihleri arasında, Marmaris’te sizlerleyim…
            Günümüz ve aydınlık yarınlarımız kutlu olsun.
                                           Yazar Emel Seçen

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Asla Vazgeçmeyen Emekçi Türk Kadını
tarih Tarih: 05.03.2014, 23:59 okunma Okunma: 1371
Yorumlar
Tum kadinlarin soylemek istedigi cok sey olmali...Sesler daha cok yukselse,kadinin sesine artik kulak verilse keske.Daha nice yoruk kizi Ummiye'ler cikar umarim.Basarilar,kaleminiz hic susmasin.Dunya'yi birlestiren kadinlarimiza;GUNUMUZ KUTLU OLSUN!
Tarih: 06.03.2014 - 04:34 | Gönderen: NUR NIEMELA
Hep birlikte .Hep güzele. Günümüz, günlerimiz kutlu olsun !...
Tarih: 10.03.2014 - 11:37 | Gönderen: EMEL SEÇEN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales