Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ARTIK YETER BURAYA KADAR!..
ARTIK YETER BURAYA KADAR!..

                 ARTIK YETER BURAYA KADAR!..

                Bu duyarsızlık, bu tutarsızlık, bu millete bu vefasızlık nereye kadar?..”

 

                “Hakkari’ de 15 Şehit daha!..  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Aktütün  Jandarma Sınır Karakolu’ na dün öğleden sonra teröristler saldırdı, 15 askerimiz şehit oldu!”

Bu acı haberler ne zaman anılarda kalacak, bu vatan, bu millet ne zaman huzur bulacak!?.

            Kimilerinin şahsi çıkarları uğruna milletçe çektiğimiz şu acıya, şu tehlikeye bakın ve düşünün.

Onlar demiyor mu; " Artık yeter, söz milletin!.." Ne duruyoruz o zaman;

 
"Vicdan sevgi hoşgörü gücümüzle,

Asırlar boyu dünyayı dize getirmişiz.

En dar zamanda ihaneti gördüğümüzde,

Durun bakalım,”Biz Türk Milletiyiz!” demişiz…"

                       

          ARTIK MİLLET OLALIM,
MİLLETÇE ONLARA ARTIK YETER, BURAYA KADAR!.." diyelim.
 

            İsterseniz İstanbul’ dan yazan Hicran Gürpınar` ın dillendirdiklerini  bir okuyalım önce… Hicran Hanım`a duyarlılığından dolayı minnetle teşekkürlerimi sunuyorum.

Ama tamamen katılıyorum demek yetmiyor artık!..

 

       “Lanet Terörü hepimiz kınıyoruz, kınıyoruz ama ne geliyor elimizden kınamaktan başka, bu kadar can yanmasına, bu kadar kan akmasına rağmen, bu kadar ananın,babanın,eşin, evladın,kardeşin bağrı ateş gibi yanıyorken, neden hala bir son verilemedi bu zulmete, kim yada kimler besliyor bu soyu belli olmayan dinsiz,imansızları, aslında herşey aşikare ortada, şehitlere "ölü" bile denemeceği bilinirken dinimizde, vatanı için şehit olan yavrulamıza " KELLE " diye hitap edenler ve onların yandaşlarıdır asıl suçlular.. Neden körleştik biz bu kadar, burnumuzun ucundaki ihaneti, hainliği göremeyecek, dile getiremeyecek yada duyamayacak kadar ahraz mı olduk, lal mi olduk, nedir bu ahval,Türk Milletini bu günlere getirenlerin şimdiki zamanda tekrar aramıza dönebilme şansları olsaydı eğer, tüm kalbimle inanıyorum ki hepimizi kılıçtan geçirirlerdi, " bizler kanlarımızı sizler Vatanımızı bu hale getiresiniz diye mi döktük " demezler mi bize? Deseler bile haklı olmazlar mı ? Vatanımızı emanet ettiğimiz insanlar bu ahvale sürüklemedi mi bizleri, söylenecek çok söz var amma velakin bu devlette fikir suçundan hapsedilenlerde var maalesef, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali, Velhasıl Kelam bu acıların sona ermesi lazım ama ilk önce ne lazım " ÖNCE BUNU DÜŞÜNMEK GEREK SANIRIM. Saygılarımla.

       Hicran Gürpınar / İstanbul”

 

                        www.ediplerkahvesi.com SİTESİNE

                           SİZDEN GELEN YORUMLAR:

Duyarlı yüreğinize sağlık... Saygılar çok üzgünüm…

Alev Ersöz / Eskişehir

 

         Sagol degerlı dost bu yazıyı bızlerle paylastıgın ıcın o guzelım yuregıne saglık tamamen katılıyorum bu paylasıma selam ve saygılar. Aziz Soylu / Sakarya

 

         selam olsun sana engin yürekli insan.çaresizliğin ne demek olduğunu böle VATAN SAĞOLSUN diyerek acı içinde oturup daha sonra gelecek şehit haberlerini izlemekten başka yapacak bişey yok,dercesine beklemeyi bu acıyı binlerce kez yaşayıp bişey yapamamayı bize öğretenlere lanet olsun.tüfeğim yokki dağa çıkayım, planım yok pusu kurayım o hainlere…sadece yüreğim var duası hiç bitmiyen ve kahrolsun demekten başka birşeye yetişmiyen.canım çok yanıyorr içim çok yanıyor…Hande Öz / İzmir

 

KANLI AKTÜTÜN
Dün sabah yine, umutla uykudan uyandık,
Kara haber çöktü, toptan yaslara boyandık.

Bilmem kaçıncı defa oldu, yine Aktütün,
Hainler gemi azıya almışlar büsbütün…

Şu kadar şehit varmış, bu kadar da yaralı;
Tabutlar sıra sıra, haberlerse karalı.

Hep ağır silahlarıyla gelmişler, serbestce;
Hem de güpegündüz, sanmayın gizlice gece.

Bulunur mu dağlarda ağır silah imali?
Damgalarına bakın hep Amerikan malı.

Ortağınız, dostunuz müttefik Amerika,
İstihbarat paylaşımı, oh ala, harika(!)

Anlayacağı netlikte, görmeyen körün;
Kimin bilgilerini kime vermişler görün!..

Kuzey Irak tam “BBG Evi” idi hani?
Biri BİZİ gözetliyormuş, anladık yani.

Türkiye’min de hizaya getirilmesi(!) şart;
BOP’a bulanmamız isteniyor bunlar hep start…

Hey sizler, ayak sesleri duyuyor musunuz?!.
Yahut ta “Eşbaşkanlık” la uyuyor musunuz?

Sevgili ortağınız almış gemi azıya,
Ne sığdırılabilir şu küçücük yazıya?

Haydin koyun masanıza kanlı Aktütün’ü,
Kıymıkla uğraşmayın, artık görün bütünü!.. Ekrem Şama / İstanbul

 

Değerli Kardeşim,
bu tür yazıların,şiirlerin altına yorum yazmak herkesin cesareti değil.Ülkedeki korku ve sindirme faaliyetleri bir yana..
Ben dahil Uyuyorsunuz diyenler neden uyuduğumuzu diyemiyor şiirin tekerlemesi !!! içinde kalıp gerçekleri sakınıyorlar.Fakat,neden uyutulduğumuzun kimlerin uyuttuğunu yazmanın vakti geçiyor.
ve ben açıkça ifade edeyim ki ,uyutulduğumuz yüz konudan sizinde yazınızdan harekle yalnızca bir tanesine değineceğim..
Vatanı, milleti, bayrağı için canını seve seve feda eden Mehmetçiğe aziz şehitlerimize "KELLE" diyen zatı muhterem, Mustafa Kemal`in Atatürk`ün ilk makamına layık değildir.O zatı muhteremi ! o makamdan al aşağı etmek yalnızca bu konu üzerine gidilse dahi mümkün olur,üstelik öncesinde var olan ve kendi dönemlerinde düzenlenen kanunla da mahkum edilebilirdi.(Kanun No. 4744 Madde;2,3,4)
Özetle;
Şehidime o çirkin sözü sonucunda üç kuruşluk tazminata mahkum edildi.Vatanı onlara borçlu olduğumuz vatana eşit değerdeki aziz şehitlerimize bu hakaretin karşılığı üç kuruş olamaz.Bunu kesinlikle reddediyorum.Bu çirkin sözünün bir gaf olmadığını, bu gün nisbeten dilini yumuşattığını gördüğümüz şahsın bu çirkin söz akabinde askere karşı tutumunu ve éorası uyuma yeri değil" gibi ifadelerinden anlamak mümkün.Burada yargılamada ki objektif iyiniyet istismar edilmiştir.
Ayrıca;
Şehitlerimize sahip çıktığını söyleyenler başta olmak üzere şehit aileleri sistemli bir şekilde yönlendirilerek,Bu üç kuruşluk tazminatta gerekçe gösterilerek ayrı ayrı dava açılabilirdi.O makamdan al aşağı edileceği gibi sırtındaki çeketi dahi almak mümkün olurdu.işte uyuduğumuza dair basit gibi görünen güzel ve önemli bir örnek

Kaleminizi duyarlılığınızı kutluyorum.  Hüseyin Ünsal / Tekirdağ

 

         DİLİYORUMKİ LAFTA ÖZDE KALMASIN..
YETER ARTIK DİYEBİLECEK SAGLAM YÜREKLERE SAYGILARMLA..
KUTLUYORUM SİZİ.. Zeki Bekar / Samsun

            Bugün çok duygulandım;
Bu vatanda bu bayrak altında olmaktan türk olmaktan bir kez daha gurur duydum.
Bazı işlerim için dışarıya çıkmam gerekliydi.
Giderken şehiriçi mimibüslerine bindim. Bir yazı gördüm camda;
Bugünkü kazancımız terörle mücadele içindir,yazıyordu.
O durağa bağlı bütün minibüslerde vardı yazı.
Gerçekten çok önemli bir olaydı bu bence yaptıkları.Terörle mücadele illaki asker olup haine kurşun sıkmakla değildi onlara göre bu şekilde de olmalıydı.
Askerimize şehit ailelerine vatan ve bayrağımıza sahip çıkmaktı.
Birlik olduğumuz tek yürek tek yumruk olduğumuzu göstermek içindi.
ATATÜRK"ün evlatları gençleri olarak vatan için savaşmaktı bu.
Mehmetciklerimizin omuz omuza tek yürek olarak kurşunlara göğüs gererek sahip çıktıkları bu vatana kendi kazançlarıyla desdek olmak için yola çıkmışlardı.
Bu beni çok duygulandırdı ve sizlerle paylaşmak istedim.
Ne mutlu bu ülkede yaşıyoruz ne mutlu böylesine duyarlı bir milletiz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

GÜL TATAR
2 kasım cuma

geçen yıl böyle bir yazıyla katılmıştım
bu sene yine tekrar bu yazıyı girmek isterdim
nedeni ise herkesin yapabileceği bir şeyler var ve olmalıda
biz ATATÜRK 'ün evlatlarıyız...
bu vatan uğruna eliflerin eminelerin mermi taşıdığı mehmetlerin ali lerin kurşuna siper olan göğüslerinin gölgesinde yetiştik
eğer küçük kıvılcımlardan bişey olmaz dersek yanılırız
tek yürek tek yumruk olma zamanıdır
VATAN UĞRUNA AKACAK KANIM HELALDİR
ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN

DUYARLIĞI YÜREĞİNİZE SAĞLIK
KALEMİNİZ DAİM OLSUN. Gül Tatar / İzmir

AKTÜTÜN! 

             
Evet yanıyoruz şehitlik çok güzel bir mertebe yansada yüreğimiz gurur duyuyoruz evlatlarımızla.sorulacak soru sorgulanacak okadar çok insan var ki.şehit veriyoruz ciğeri yanıyor annelerin peki ne için hangi toprak içni toprakmı kaldı elimizde vatanmı kaldı bölünmeyecek.
çok güzel bir yazı.lant olsun ki böyle bir devlete sahibiz.çıkar uğruna türk gençlerini elleriyle teslim ediyorlar hainlere.ciğeimizi yakanların ve buna sebep olanların ciğeri yansın.lanet olsun tererüstleri desekleyen ve besleyenlere.
başımız sağolsun
kaleminiz daim olsun. Saygılar.  Dilber Erdoğan / Ankara

Dün (04-10-200 o acı haberi alınca, milletçek bir kez daha sarsıldık.Ama ne gariptirki, son yıllarda balık hafızasına tutulduk.Her şeyi unutur olduk.Sanki, bu acıyı bize yaşatanları kollayıp büyütenleri bilmezmiş gibi davanmaya başladık.Sözde müttefik ve dostlarımız timsah göz yaşlarını, alaylı bir şekilde akıtırken, bizler hiç ders almadık.Hainlere, içeriden ve dışarıdan, bu kadar destek gelmesine rağmeni, bizler duymazdan, görmezden geldik.Tepkimizi hep yanlış yerlere gösterdik.15 fidanımızın katili Amerikan emperyalistleri ve Avrupalı dostlarımızdır.Ve onlara biat eden siyasilerdir.Artık bu gerçekleri görmenin zamanı geldi de geçiyor.Dostlar o kadar doluyum ki, konu ile ilgili bir panel olsa, inanın sabahtan akşama kadar, hiç susmadan konuşmak, anlatmak istiyorum.Bizlere bu acıyı yaşatanların Allah belalarını versin.
15 fidanımızı rahmetle anıyor, manevi şahsiyetleri önünde, utanarak saygı ile eğiliyorum.Yaralı fidanlarımıza Allahtan derin şifalar diliyorum. Kul Arif Özkan / İsparta

Evet bu acı günlerde nedense hep aklımıza geliyor tehlike sinyalleri, sanki biraz millet olarak bazı şeylerin kadrini iş işten geçtikten sonra algılamıyoruz mu? sorrarım bu ülkede ne kıtymetleri ne değerleri bir küçük çıkar uğruna heba etmedik mi. keşke millet olarak bu tarz olaylara tıpkı avrupa ülkelerinde olduğu gibi toplu bir karşı duralım. yoksa birileri bizi duymacak buna emin olun. bu vatan bizim ve geleceğe sağlam bir temel üzerinden aktarmakta bizim en doğal görevimizdir. Çocuklarımız yetiştirirken ne denli vatan millet bilincinden bir şeyler öğretiyoruz. Eğitim sistemimizde ne denli değiniliyor bu konulara. Şunu iyi bilmeliyizki vatan elden gitmeden gelin vatana sahip çıkacak nesiller yetiştirmek için gayret gösterelim.
Japonyadan bir örnek aklıma geldi onu sizlere sunayım. Japonyda insanlar çocukları okula başlmadfan önce atalarının yapmış olduğu tüm eserleri gezdirirler ve şu sözü söylerlermiş. "atalarınız bunları yaptı siz daha iyisini yapabilmek için okula gideceksiniz"" işte böyle belki yeri değil ama bizim ülkemizde kaç aile bu güzel yurdu bize hediye edenlerin kıymetini anlatama yolunu seçti. yada ziyaret ettiler. kaçımız Çanakkale` yi ziyeret ettirdi çocuıklarına velhasıl anlatılacak mesel o kadar çok ki anlatasan bitmez gibi.....
Bu acı günleri bizlere yaşatanları ve aracı olanları yüce mevlama haval ediyorum. Rabbim tüm Şehit yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. Tüm Türk Milletinin başı sağolsun.

Erdal Ebem / SAKARYA

 

Hepimizin yürekleri agladi Gönlüm istiyor vatanim icin sehit aileleri icin birseyler yapmak acilarini dindirmek hepimiz üstümüze düsen görevi yapmaliyiz bundan sonra.Türk silahli Kuvvetlerimize Sonuna kadar güveniyoruz.Birgün mutlaka bu hain terör örgütünün sonu gelicektir.Sehitlerimize Tanridan Rahmet diliyorum Mekanlari Cennet Olsun Kardeslerimin.....Sehit Ailelerimize Yüce tanridan sabir ,Kuvvet diliyorum.....Ata Dostum Tesekkür Ederim Duyarli yüreginize Sagolun..... Esin Grabe / Almanya

 

Önce şehitlerimize ALLAH'DAN rahmet diler tüm şehit ailelerine baş sağlığı dilerim ve bu yazıyı okuyanlarada şehitlerimizin ruhları için üç ihlas ile bir fatiha okumalarını rica ediyorum.VE DİYORUMKİ BU FİDANLARIMIZI ŞEHİT EDENLERE SİZ BİR HİÇSİNİZ.SİZE BİR ŞEY DEMİYORUM SİZLERİN BU İŞLERİNİZE,HAİNLİĞİNİZE,KALLEŞLİĞİNİZE,KAHPELİĞİNİZE GÖZ YUMANLARA DİYORUM SİZLERİ ŞIMARTANLARA DİYORUM SANMAYINKİ SİZLERİ ŞIMARTANLAR AS LA BİLDİĞİMİZ O YİRMİ KİŞİ DEĞİL MALÜM VEKİLLER TAM TERSİNE.BUNU TÜM TÜRKİYE BİLİYOR AYRICA SADECE ONUNLADA KALMIYOR DÜŞMANIN VARMI YOK DEMİŞ KARDEŞİN VARMI EVET DEMİŞ O ZAMAN DÜŞMANA GEREK YOK ARTIK DOĞUDA NASIL,TERÖRLE UĞRAŞILDIĞI BİLİNİYOR KİMSEYİ KANDIRMASINLAR ,KANDIRAMAZLARDA PATLAYAN TOPLA,PATLAMAYANI,BASILANDÜĞMEYLE, BASILMAYAN DÜĞMEYİ ,DÜĞMEYE KİMİN DEĞİL KİMLERİN BASTIRDIĞINI,DÜĞMENİN KİMİN ALEYHİNE,KİMİN LEHİ İÇİN BASILDIĞINA AMA BİR GÜN BU YÜCE TÜRK MİLLETİ BASACAĞI DÜĞMEYİ VURACAĞI HEDEFİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN ÇOK İYİBİLİYOR.KARDEŞİMYÜREĞİNE SAĞLIK,TÜRK MİLLETİNİNBAŞISA OLSUN.

                                                                Satılmış Ürer / Ankara

Değerli ATA bey ben bunlar için sadece alimin buyurduğu gibi diyorumki
YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM. Duyarlı oluşunuz için tebrikler kalın sağlıcakla.                         Cengiz Yılmaz / Bursa

 

Yeter demek çözüm değil harekete geçmek lazım...
Duyarlı yüreğinizi kutlarım...Selam,saygılar. Hülya Gözen / İzmir

 

Evet, kardeşim terörü lanetliyoruz, ogün biraz hüzünleniyoruz işte o kadar. Terörü durdurun deme kolaylığını seçiyoruz. Acaba baştakiler terörün durmasını istemiyor mu? Çıkarı olanların istemediği ortada. Terörü besleyen batılı dostlarımız ama adres hep başka yerler gösterildi İran bize şeriat getirecek diye hep korku yayıp kendileri asala, devamı şimdiki lanet örgütü önümüze koydular
Amerika kendi kulesini vurdu “ya benden olursun ya düşmanımsın” dedi natoyu arkasına alarak zavallı Afgan -lara bu anda da kan kusturuyor teferruata gerek yok
Muasır medeniyet bu işte “tek dişi kalmış canavar” bu işte lanet örgütü Suriye destekledi nasıl ki Türkiye ayağa kalktı desteklemekden vaz geçti.
Mumcuları üç okları vs. vuranlar ayrı iri gazetelerimiz hemen İran ı gösteriyor batı bizi hep arkadan vuruyor halen stratejik müttefikimiz oluyor.
Puştlar lanet örgüte yiyecek attılar, zamanın başbakanı s. Demirel yanlışlıkla atıldı dedi
Muazenat gemimizi Amerika vurdu yanlışlık oldu dediler
1960 dan beri avrupaya üye olacağız almıyorlar böyle zillet olur mu bir millete dünkü Romanya girdi bizim üye olacağımız bile meçhul
Neden çünkü parmakla batı muasır medeniyeti gösterilmiş hiç orda burada aramayın ayrılamıyoruz şehide kelle diyen şerefsiz oğlu şerefsizdir ama bu kelimeyi diyeni ben bulamadım bulursanız ispatiyle bana havale edin
Batı bizi Çanakkale de bitirmek istedi ama olmadı bu sefer kültürle ocağımızı batırdı.Öğle ki ayakkabıyla evin için de gezersen batılı modernsin gezmezsen gerici irticacısın
Nereden nere geldik
Kısacası batıya göbekten bağlı olduğumuz hain ülkeler bu kanı akıtmaya devam ediyor biz sadece kınıyoruz gücümüz tepede olursa bu kan durur
Selam. Durali Somun / İstanbul

 

EVET DEĞERLİ ÜSTADIM YERDEN GÖĞE KADAR HAKLISINIZ. BU VATANI KORUMAK İÇİN ŞİİR LE SOKAKLA OLUYOR BİRLİK BERABERLİK ELELE YÜREK YÜREĞE OLMAMIZ GEREKİYOR .BUGÜN 15. İLE YARIN ALLAH VERMESİN 45. İLE İÇİMİZ YANACAKTIR . SADECE ŞİİRLE DEĞİL BUYURUN BİRLİK OLALIM DEMEMİZ GEREKİYOR.BÖYLE DUYARLI TÜRK İNSANI OLMAMIZ LAZIM,,SİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM. BÖYLE GÜZEL ANLAMLI KONULARA DEĞİNDİĞİNİZ İÇİN .
SAYGILARIMLA … Ali Kırbıyık / Kayseri

 

BU BÜYÜÜÜÜK ACININ VE BU YAZININ ARDINDAN YORUM YAPMAMAK İÇİN YAZIYORUM.
BU BİR YORUM DEĞİLDİR. AŞAĞIDAKİ YAZILARI, YÜREĞİ YANANLARIN YAZILARINI KÜÇÜMSEMEK İÇİN ASLA DEĞİL!!!!!!!!!!!! ÇÜNKÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ!!!!!!!!!!
NEREDEYSE ÇEYREK ASIRDIR BU ACILAR YAŞANIYOR. ÜLKEYİ YÖNETENLER ÇEYREK ASIRDIR AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYOR.... TOPLUMDA ÇEYREK ASIRDIR. HEM AYNI ACILARI YAŞIYOR... HEMDE AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYOR ..ANALAR BABALAR BACILAR KARDEŞLER AYNI AĞITLARI YAKIYOR....
SÖZ BİTMİŞTİR. PEKİ BU SORUNU TOPLUM OLARAK BİZ Mİ ÇÖZECEĞİZ. SİLAHLA YADA LİNÇLE. HAYIR. O DAHA DA BÜYÜK YANLIŞ OLUR. DAHA DA BÜYÜK ACILAR DOĞURUR. BU GÜNDEN İTİBAREN ÜLKEYİ YÖNETMEYE ADAY OLANLARIN HALKA VERECEĞİ EN ÖNEMLİ SÖZ BU SORUNU ÇÖZMEK OLMALI. BÖYLE BİR PROJEYLE ÜLKEYİ YÖNETMEYE ADAY OLMALI. VE ONA İKİ YIL SÜRE TANINMALI.... ÇÖZEMEZSE AL AŞAĞI EDİLMELİ.TOPLUMA DÜŞEN SİLAHLANIP DAĞA ÇIKMAK DEĞİL. BU SORUNU ÇÖZEMEYENLERE DEMOKRATİK DERS VERMEK OLMALI. BU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN VERDİĞİ OYLARIN HESABINI SORMALIIIIIIIIIII… Necat Bayraktar / Sakarya

 

Ata bey Hicran hanımın bu yazısını kayan panodan okumuş ve çok duygulanmıştım...
bu anlamlı yazıyı buraya aldığınız için çok teşekkürler...
güzel yurduma ve halkına rahat yok..hep yeni uğraşlar sunuyor kahrolası düşman bize...
bazan önemli meseleleri unutup,eften püften konularla vakit kaybediyoruz...
bu acı bitmeyecek anlaşılan..kaderimiz mi ?yoksa beceriksizliğimiz mi ?
o lanet düşmanı Allaha havale ediyorum...bizim sabrımız taştı artık...
o yavruların kuş gibi avlanmasına göz yumuldu sanki...hani derler ya pisipisine...
söyleyecekler bitmez..yandı yüreğimiz...Rabbim tüm şehitlerimize rahmet..yakınlarına ve tüm Türk halkına sabırlar versin inşallah... selamlar...Hatice Sarıtaş / Adana

 

Evet bu gün acılar içinde kaldık...kaldım..Yine ateş düştüğü yere değil hepimizi yakti kavurdu...EVLATLARIMIZIN VE KARDEŞLERİMİZİN CENNET MEKANLARI OLSUN...
elbette bu gidişat bir gün sona erecek..milletçe buna inanmalıyız ki birşeyler değissin...Aysun Çetin / Aydın

 

tebrikler ah yapabilsek çok lakayıt oldu toplum kendine dönmeli selamlar.

Zekeriya Şener / Yozgat

 

 Efendim ! Başta ; Hicran Gürpınar hanım efendiyi , zatı alinizi ve şahsınızda duyarlı olan , derdinin farkında olan herkesi yürekten kutluyorum.
Cenabı Hak cümlemize gönül agâhlığı vere inşaallah. Vere de , derdimizin farkında olalım...
Bu dertle dertlenen , maksadı Cenabı Hak'kın rızası ve Türk Milletinin bekâsı olan samimi Türk evlatlarının , devletin idaresine gelmelerini sağlayalım.
Ayın çatlatıp gayın patlatarak sureti Hak' tan görünen kuzu postuna bürünmüş dudu dilli bu çakalları anlayıp fehmedebilmek için , Yunus gönüllü olmak , gönlü agâh olmak elzemdir. Zira ; bu Necip Milletin yumuşak karnı olan dini diyaneti , satır üzerinden öyle mükemmel ezber etmişlerdir ki bu Lavrens'in mektebinde yetişenler !..
Zaten yaratılış fıtratında var olan aşk anlayışını bitirirek ; asalet , adalet , fedakârlık , digergâmlık , şefkat ve merhamet gibi ekmel sıfatlarla kudretten donatılmış bu masum ve asil milleti , siyasallaşmak suretiyle dünya nimetlerine , menfaate ve paraya tahvil edilen bir din anlayışına sürüklemek isteyişleri de elbette tesadüf değildir ve olamaz da...
Milli seferberlik elbette başlamalıdır ... Yazarıyla , çizeriyle , sazıyla , kopuzuyla , aşığıyla , şairiyle , esnafıyla , memuruyla , aklı selim olmak kaydıyla , birlik ve beraberliğimizi aşındırmadan , kırıp dökmeden Türk'ün sevdasını anlatmalıyız... O derde düşenleri tanıtmalıyız milletimize... Sureti Hak'dan görünen sırtlanları , yetim hakkı yiyen , adam kayıran , inancımızı hortumlayan , saf samimi müslümanın parasıyla yatlar , katlar , şirketler ,gemiler inşaa edip evladı iyaline , hısım akrabasına saltanat kurarken milletini aç ve sefil koyan , dili kırık eşkiya çetesini bu milletin başına musallat edenleri avaz avaz haykıralım , anlatalım bu millete !.. Demokratik ölçü ve çerçeve içerisinde elbette...
Türk Milleti gibi bir derdi olmayanlardan en kısa zamanda kurtulmak gayret ve dualarımızla , aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor , asil milletimize baş sağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun ! Vatan sağ olsun !.. Muammer Bilim / Bursa

 

bazen hüzün engel olur bişeyleri yazmaya hizzedilir acısı çok derinlerde böyle bi acının tarifi imkansız... gerçekten çok duyarlıca bi davranış...ruhları şad olsun...

Aynur Kılınç / Konya

Doğru söze ne denir ki? Alkışlıyorum sizleri ...Harika Ufuk / Adana

 

Evet önce ne lazım düşünmek gerek gerçektende çok anlamlı ve güzel bir yazıydı duyarlı yüreğinizi canı gönülden kutluyorum efendim... Arzu Buse Eraslan / Ankara

 

Ata Bey, yüreğinize sağlık, başka vatan yok, gerekirse hepimiz canımızı bu yola veririz. Ben şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Saygılarımla. Seyfi Turan / Ankara

 

Benim abimde bu vatan uğruna şehit düşenlerden, bir zamanlar f16 lar uçarken gururla bakardık semaya çünkü o f16 lardan birinin pilotu abimdi, oysa şimdi o göklere ağlayarak bakıyoruz, o göklerden bizim bir yıldızımız kayıp gitti bize derin acısı kaldı birde yıllardır alyansını parmağından çıkartmadan mahşerde kavuşmayı bekleyen nişanlısı.............söylenecek hem çok şey var hemde sözün bittiği yer bu nokta.......herkez bu vatanın evladı madem, öyle ise neden bizi yönetenlerin,komutanların çocukları, kardeşleri,yeğenleri bizim abilerimizle, kardeşlerimizle, şehitlerimizle beraber aynı sınırda omuz omuza bu vatanı beklemekten kaçınıyorlar acaba? yoksa onlar bu vatanın evlatları değillerde bizler mi bilmiyoruz? hepimiz bu soruların cevaplarını biliyoruz o nlar gibi...........RABBİM ŞEHİT OLMAYI HERKEZE NASİP ETMİYOR İŞTE, MAHŞERDE ŞEHİT KANLARININ HESEABI SORULURKEN BÜTÜN DENGELER DEĞİŞECEK FAKAT BUNU GÖREMEZ ZAVALLI GAFİLLER..........CAN ALAN KAHPE İT LERE İNAT BİR KEZ DAHA VATAN SAĞOLSUN...........BU MİLLET O İTLERİ TÜKÜRÜĞÜNDE BOĞAR FAKAT ONLARIN BU MİLLETİN KARŞINA ÇIKACAK NE CESARETLERİ NE DE GÜÇLERİ YOK ONLAR ANCAK MAĞARALARINDA KORKAK İTLER GİBİ SAKLANARAK YAŞAMAYA MAHKUMDURLAR SONSUZA KADAR... Ela Yılmaz / Ankara

Değerli Ata Bey kardeşim.. öncelikle böyle bir günde (ben bu haberi aldığımda Seyahatteydim net kullanma imkanım yoktu.. yazınızı okuyamamıştım..) dile getirmiş olduğunuz duygular ve Hicran hanımın vermiş olduğu mesajla aslında bu ülkede varlığını birliğini korumaya çalışna herkesin ortak beyanına dönüşmüş... Bu ülke büyüydükçe büyüyen bir dev... uyanmasını istemeyenler var... bu devi bünyesine salmış oldukları habis urlarla yaralarla mikroplarla zayıf düşürmeye, muhavemetini kırmaya ve parçalamaya çalışıyorlar... Bu durumun yabancısı değiliz.. tarihi sürec içinde çok şahit olduğumuz bu entrikalar belliki bizim ders almamızı sağlamamış..Necip milletimizin hassa duygularıyla oynamaya kalkanarın elbette cevabı almaları an meselesidir.. ben o bölgede okumuş, görev yapmış, vatani görevini kahraman bir türk askerine yakışır şekilde yapmış evlatlarından biriyim...şu günlerde bu alçakça saldırılarla bizi yok etmeye çalışan moral değerlerimizi yıkan zalim düşünce mendeburlarına karşı asla pes etmeyeceğiz... Bir şehit eşi dimdik ayakta durarark " üzülmeyeceğim,ağlamayacağım, yıkılmayacağım.. sevinmesin o namussuzlar" demişt.i. evet bende diyorum ki her şehitle şehadete ermiş kadar şahlanan, her şehidin arkasından anne , baba, kardeş acısı duyarak ağlayan bir vatan evladı olarak asla yas tutmayacağım... kafamı önüme alıp yıkmayacağım.. artık bundan sonra zaafiyetimi ifade eden davranışlara girmeden yüreği mert bileği sert bir vatandaş olarak.. ayakta durmaya ve bu ülkenin selameti için ne gerekiyrsa onları yapmaya çalışcağım..
"BİR ÖLÜRÜZ BİN DİRİLİRİZ""
YA ŞEHİDİM YA GAZİ KORKUM YOK PESMEM ASLA
BEN BU YOLDA KOŞARIM, NEFESİM KESMEM ASLA
KİMSEYE ŞEKVA ETMEM, KİMSEDEN KÜSMEM ASLA
.......................BİR ÖLÜR BİN DİRİLİR HAKKI HAKİM KILARIZ
.......................VATANA TERS BAKANI, TAVUK GİBİ YOLARIZ
DEDİM ŞİMDİLİK ATA BEY... biz pes etmeyeceğiz... onlara inat kafamız dik yüreğimiz merrt yolumuza devam edeceğiz... tebriklerimle .. sevgi ve saygı ile.... başımız sağ olsun...allah beterinden saklasın...bütün şehit ailelerinin kederi kederimdir, tasası tasamdır.. derdi derdimdir.. başımız sağ olsun... Temel Ata / Erzurum

 

Duyarlı yüreğine sağlık umarım millletçe uyanışımıza vesile olur yazdıkların
UYAN TÜRK EVLADI UYAN
BAK GİDİYOR AYAĞIN ALTINDAN
UĞRUNA ŞEHİT DÜŞTÜĞÜN VATAN Hüseyin Özbay / İçel

            (Devam edecek.)
ARTIK YETER BURAYA KADAR!..
tarih Tarih: 05.10.2008, 17:13 okunma Okunma: 2436
Yorumlar
kimse kendini kandırmasın. liberal kapitalizm dünyaya ve ülkemize hükmedip yönettiği sürece pekeke kardeşlerimizi katledecektir. çünkü terör biterse, ABD; AB ve İsrail bağlantılı silah tüccarlarının işi kötüye gidecektir. görünen odur ki, Türkiye'yi yönettiğini iddia edenler, bu gidişle ölene tabut, kalana zabıt tutmaya devam edeceklerdir. nasıl olsa katledilen kendi çocukları değil.... onlar için hava hoş yani.... teröristbaşınının yatağı iyi değilmiş, ortopedik yatak istiyor... durum böyleyken böyle yani....
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Adem Ülker / Marmaris
Arkadaşım, çok güzel bir çağrı bu ama ne yazık ki Adem haklı.Ayrıca millet olabilmemiz için başımızdaki ümmetçilerden kurtulmamız gerekiyor herşeyden önce.İktidar, yurtsever insanları, Ergenekon diye adlandırdıkları aslında kimsenin tam olarak ne olduğunu anlayamadığı operasyonla tek tek toplatıyor.Bu da yetmezmiş gibi çocuklarımıza, gençlerimize göz diktiler.Henüz düz çizgiyi çizmekte zorlanan İlkokul 1. sınıf çocuklarına el yazısını dayatıyorlar.Neden?İlerde Arapçayı kolay yazabilsin diye mi? Lise müfredatları değiştiriliyor ve Türkçe dersinde Orhan Pamuk, tarih dersinde, yakın tarih diye adlandırdıkları darbeler konu ediliyor.Nasıl bir gençlik hazırladıkları çok açık.Ayrıca, bir paket bulgura, pirince oyunu satan, karnını doyurmaktan başka bişey düşünmesine fırsat verilmeyen halk da şehitlerimize salya sümük ağlayarak vatan sağolsun deyip geçiyor.Vatan böyle sağolmaz!Cumhuriyete sahip çıkıp, bu faşist rejimden kurtulmadıkça, kendi tükettiğimizi kendimiz üretemedikçe bu dışa bağımlılık sürüp gidecek.İkinci kurtuluş savaşını vermek zorundayız.Hem içteki hem dıştaki düşmanlardan kurtulmak için. Yoksa, millet olamayacağız ki söyleyecek sözümüz olsun...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Dilek Altıntaş
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales