Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!
ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!

 
            Muğla Valiliği’nin yaptığı yazılı açıklamayla, karayollarında egsoz gazı ölçümleri denetlemelerinin başladığına dikkat çekilerek, sürücülerden cezalı duruma düşmemeleri için, araçlarının her yıl süresi içinde egzoz gazı emisyon ölçümlerini yaptırmaları istendi.

            Muğla İl genelinde, trafiğe kayıtlı 292 bin 943 motorlu araç ile 214 bin 050 sürücü belgesi bulunduğu belirtilen açıklamada,  daha sağlıklı bir çevrenin oluşması için, araçların süresi içinde Egzoz Gazı Ölçümlerinin yapılıp yapılmadığı yollarda denetlenecek. 04.04.2009 tarih ve 27190 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, “Egzoz Gazı Emisyon Kontrolü Yönetmeliği” ve “Çevre ve Orman Bakanlığı Taşra Teşkilatı, Görevleri, Çalışma Usul ve Esasları hakkında Yönetmelik” esaslarına göre, tüm motorlu araçların, her yıl süresi içinde mutlaka “Egzoz Gazı Emisyon Ölçümleri” nin yapılması gerekiyor.

            Aynı yönetmelikler çerçevesinde de, sağlıklı bir çevrenin oluşması için de, vatandaşların motorlu araçlarının Egzoz Gazı Ölçümlerini süreleri içinde yaptırıp yaptırmadıkları konusunda, İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı görevlilerinden oluşan ekiplerce sıkı bir şekilde denetlenmeleri gerekiyor.

“Çevre ve Orman Bakanlığı’nca Muğla Valiliği’ne gönderilen genelgede, “İlgili yönetmelikler çerçevesinde, Bakanlıkça yapılan değerlendirmeler sonucunda, motorlu araçların egzoz pullarının ve egzoz gazı emisyonlarının denetimlerinin, daha yoğun olarak yapılması gerektiği sonucuna varılmıştır”  denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!
tarih Tarih: 27.07.2009, 01:38 okunma Okunma: 1666
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales