Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ANILAR VE MÜZİK KADIKÖY’DE DEVAM EDİYOR
ANILAR VE MÜZİK KADIKÖY’DE DEVAM EDİYOR

             İstanbul Kadıköy Belediyesi, kültür sanat etkinliklerine durmaksızın devam ediyor.  Fenerbahçe Spor Kulübü Veteran Masa Tenisi sporcusu da olan, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu; örnek sporcu kişiliğinin yanı sıra hemen her hafta düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle de sanatseverlerce,  sürekli kulağı çınlatılanlar arasında ilk sırayı alıyor. 
  
             Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; Anılar ve Müzik Belgesel Konserleri, 47. kez Caddebostan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri tarafından 29 Kasım'da düzenlenen ve
Nesibe Müsevitoğlu tarafından sunulan programda, Edebiyatçı Şair Bestekar Tekin Gönenç ve Klasik Kemençe Sanatçısı Koro Şefi Sertaç Tezeren konuk oldular.
               Türk Sanat Müziği Sanatçısı  Nazire Savran’ın konseri, dinleyicilere nostaljiyi yaşatırken, Tekin Gönenç te  şiirlerinden ve hikayelerinden örnekler sundu. Toplumun dil gelişimine şiirin önemli katkısı olduğunu belirten
Gönenç; internette kurulan sosyal paylaşım sitelerinde gençlerin duygularını ifade ettikleri şiirlerini yayınladıklarını, içlerinde çok güzel olanları olduğu gibi birçoğunun şiir yazım kurallarına uygun olmadığın söyledi.
               
Programın ikinci bölümünde; Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Klasik Kemençe Sanatçısı  Sertaç Tezeren, yurt içi ve yurt dışında katıldığı konser anılarından ve  Avni Anıl ve Yıldırım Gürses’in sanatçı kişiliklerinden bahsetti. Tezeren, Besteci Kanuni  Cüneyt Kosal’ın hayatı ve eserlerinin yer aldığı yazdığı tek kitabını yazma nedenini de, “Öldükten sonra böyle kitaplar çok yazılıyor, bence kişi yaşarken bu kitapların yazılması daha doğru.” diyerek açıkladı.
İSTANBUL ENSAMBEL KONSERLERİ BAŞLIYOR
                
Tezeren, İstanbul Ensambel adlı Müzik Grubu’nu kurduklarına dikkat çekerek; önümüzdeki günlerde Anadolu Yakası Konserleri ile grubun, sanatseverlerle tanışacağını söyledi.
Gece, sözleri Tekin Gönenç’e bestesi Avni Anıl’a ait,  “Unutamıyorum” isimli eser Nazire Savran'ın yorumu ile sona erdi.Program sonunda Müsevitoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk adına konuk sanatçılara teşekkür plaketi sundu. (AjansSevgi / Marmaris)

ANILAR VE MÜZİK KADIKÖY’DE DEVAM EDİYOR
tarih Tarih: 07.12.2010, 23:49 okunma Okunma: 1971
Yorumlar
Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde 29 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilen belgesel nitelikteki programıma katılan konuk sanatçılarıma ve izleyicilere bu vesile ile teşekkürü bir borç bilirim.
Harika bir gece idi.
Marmaris Bültenin degerli mensuplarına ve özellikle Sn.Ata Sevgi'ye sanat haberlerimize yer vererek bizleri yüreklendirdikleri için ayrıca teşekkür ederim.
Nesibe Müsevitoğlu
Tarih: 08.12.2010 - 01:26 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales