Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ANA BABALAR DİKKAT!..
ANA BABALAR DİKKAT!..

             ANA BABALAR DİKKAT!..

      Marmaris’te, ilköğretim çağındaki çocukların yüzde 12’ sinde görme bozukluğu olduğu ortaya çıktı.

 

            Ata Sevgi / Marmaris

Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MSHMYO) , Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Derneği ve Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği öncülüğünde,  geçtiğimiz günlerde Marmaris’ te bulunan ilköğretim okulu öğrencilerine yapılan ücretsiz göz taramasından çıkan sonuç: “ Marmaris’te ilköğretim çağındaki çocukların yüzde 12’ sinde görme bozukluğu var.”

 Göz taraması yapılan 690 öğrenciden 80’inde gözlük kullanmayı gerektirecek göz bozukluğu çıktı.  MSHMYO Optisyenlik Programı’nda yapılan 15 gözlük, Yapılan tespitler sonrası,  sosyal güvencesi olmayan öğrencilere ücretsiz verildi.

Bu gün (27 Mayıs 2008) Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Optisyenlik Programı Öğretim Görevlileri Nevrihan Gürleyuk Ceylan, Fatih Demir ve Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Göztepe’nin de hazır bulunduğu, 4 öğrencinin gözlüğünün teslimi sırasında konuşan MSHMYO Müdürü Fikret Karademir; “Göz kusurlarının erken yaşlarda tespitinin önemine dikkat çekerek; “ Yaptığımız uygulamada halkımızın göz sağlığına gereken önemi vermediği ortaya çıktı.

 Maalesef göz taraması yaptığımız ilköğretim çağındaki 690 çocuğun 80’inde, gözlük kullanmayı gerektirecek göz bozukluğu ortaya çıktı. Biz okul olarak, sosyal güvencesi olmayan 15 öğrenciye  ücretsiz gözlük hazırladık ve bu gün okullara giderek bunların teslimini yapıyoruz.

 Çocuklarımıza sadece gözlük kullandırmak ta yeterli olmayabilir. Gözlük kullanan çocuklarımızın, en azından 6 ayda bir doktor kontrolünden geçmesi gerekir.” dedi. (AjansSevgi)

 

ANA BABALAR DİKKAT!..
tarih Tarih: 27.05.2008, 21:23 okunma Okunma: 1681
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales