Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ANAOKULUNDA YABANCI DİL DÖNEMİ
ANAOKULUNDA YABANCI DİL DÖNEMİ

ANAOKULUNDA YABANCI DİL DÖNEMİ

Ata Sevgi  / Aliağa - İzmir

TED Aliağa Koleji Anaokulu dün (15 Mayıs 2009)  düzenlenen törenle açıldı. Geçtiğimiz yıl, PETKİM ile TED Aliağa Koleji Vakfı arasında imzalanan protokolle 25 yıllığına TED Aliağa Kolejine devredilen Kreş, yenilenerek yeniden hizmete girdi.

Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’den alınan bilgiye göre, 0-6 yaş anaokulu ve 6 yaş ana sınıfı olarak hizmet verecek anaokulunda,  3 - 6 yaş grubu öğrencilere yabancı dil eğitimi de verilecek. 80 Öğrenci kapasiteli TED Aliağa Koleji Anaokulu geniş iç ve dış eğitim, dinlenme alanları, farklı yaş gruplarının tüm aktivitelerini gerçekleştireceği bölümler, Bilgisayar, Satranç, Drama, Müzik atölyeleri, dil eğitim derslikleri bulunuyor. Anaokulunda, uzman eğitim kadrosuyla, teknolojinin tüm yeniliklerine göre donatılan derslikleri ve atölyeleriyle, modern bir eğitim verilecek. 

Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı Adnan Saka, Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, PETKİM Genel Müdürü Kenan Yavuz, Aliağa Ticaret Odası Meclis ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda öğrenci velisi, eğitimciler in katıldığı açılışta konuşan Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı Adnan Saka, Aliağa’ya Türkiye’nin en modern anaokullarından birini kazandırdıklarına dikkat çekerek, “Atatürk’ün direktifleriyle kurulan TED misyonunu, Cumhuriyetin çağdaş değerlerine sıkı sıkıya bağlı, dünyayı tanıyan, iyi eğitimli nesiller yetiştirerek sürdürüyoruz. TED Aliağa Koleji olarak çocuklarımızı özgüvenleri gelişmiş, sosyal ve kendilerini çok iyi ifade edebilen bireyler olarak bu topluma kazandırma çabasındayız. Okulumuzun fiziki imkânlarını, araç ve gereçlerini, kullanım alanlarını geliştiriyor ve yeniliyoruz. Geçtiğimiz yıl TED Aliağa Koleji'ne PETKİM ile yaptığımız protokolle Anaokulunu da dahil etmiştik. Okul öncesi eğitimin verildiği 0-6 yaş dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir.  Bu dönemdeki bilgi ve deneyimler beynin çalışma biçimi için belirleyicidir. Bu yüzden TED Aliağa Koleji Olarak Cumhuriyetin çağdaş değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesinde okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz. Anaokulunda özellikle dil eğitiminde çok iddialıyız. 3-6 yaş gurubu öğrencilere yabancı dil eğitimi vereceğiz.” dedi.

Söz alan Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz da, “Çağdaş Türkiye ideali ancak iyi yetişmiş, Cumhuriyetin değerlerini çok iyi benimsemiş kuşaklarla olabilir. Bu tür iyi eğitim veren, donanımlı okullarımızın artmasını diliyorum.” dedi.

            Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’da, “Batı ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz de de okul öncesi eğitimin önemi giderek artıyor. TED Aliağa kolejinin bu konuda çok önemli bir adım atarak Türkiye’nin en modern anaokulunu Aliağa’ya kazandırmasından onur ve gurur duydum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

 
ANAOKULUNDA YABANCI DİL DÖNEMİ
tarih Tarih: 16.05.2009, 15:09 okunma Okunma: 2504
Yorumlar
Şimdiki çocuklar çok şanslı bize göre. 36 yıl önce yabancı dil kiim biz kim?:)) Tebrikler Aliağa TED Koleji. Gelecek biziz, Atatürk'ün izinde yılmadan gidecek olan da biziz...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Emine Baysal
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales