Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ALMANYA’DAN MARMARİS’E ÜLKEME MERHABALAR
ALMANYA’DAN MARMARİS’E ÜLKEME MERHABALAR

            Aslında kimse, ne köşe  ne de kenar yazarı olmak ister, benim düşünceme göre ama denildiği gibi; yürütülmeyen, en az 60 seneden beridir de tökezletilen ülkemizde; yazarlarımızın bir kısmı halkımızın aydınlanması adına bir yerlerde, her gün ya da arada bir yazmak durumundadırlar. Bu kaçınılmazdır, güncel gündemin devamlılığının takibi nedeniyle...
            Sanırım kalemi sevenler, sakinliği de severler ve otururlar, keyiflerince. Ağız tadıyla bir şeyler yazar ve bitti dediğinde de bunu kitaplaştırıp, insanlarla paylaşmayı yeğlerler. Şimdi yazı çeşitlerinin oldukça fazla bolluğu var. Bir işbölümü gibi, bu da yazarlar arasında değişimlere uğrar…
Kimi roman, şiir, deneme, öykü, makale, bilim, felsefe v.s. gibi  konularda yazarlar ve derken gazetelerde, dergilerde de bir köşe yazarı - yazarları olması pek de güzel yaraşmaktadır bu serüvene ve kendilerine… 
             Elbette her konuda konu gerektiği gibi, köşe yazarlığında da güncellik  ilk konudur, irdelenmesi gereken!..  Umarım yanılmıyorumdur bu işlerin uzmanı olmayarak! Yazarlarımız keyif aldıkları ve severek kalem oynattıkları bu alanları, biraz da kendileri seçerler.
Yazarın alanı değilse, ona spor konusunu yazdıramazsınız, ya da tıp alanında bir yazı ya da bir kitap!.. Biraz insani düşün ve yüreğindeki birikimleri halkıyla nasıl paylaşacağını düşünse de, seçtiği alandır  kalemini nerede, nasıl, ne zaman kullanacağını belirleyen! 
            Bu işlerde biraz sevgi, istek, araştırma, zaman vermek gibi başlıklarla yazar bütünleşir.Yazar yazamayacağı konulardan da köşe bucak da kaçar. Ancak kalemini oynatacağı konuları bilir ve onunla zamanını kullanmayı ister, en iyisi de budur. 
            Arada benim gibi sıkıntıya ve mecburiyete dayanamayan tipler de çıkar. .. Kalemin keyfi önceliklidir bende. O yaz derse boyun eğerim, susarsa susarım. Bu da benim ne sık aralıklarla yazıp yazmadığımın plansız durumudur. Şu ana kadar serbest bir şekilde bir yerlere yazdıklarımı ve aktuel youumlarımı, daha doğrusu düşüncelerimi yazarak paylaştım. “Gazetemizde yaz.“ diyen, kibar dostlarıma da pek yanıt veremedim plansız oluşum nedeniyle. Sonra işin uzmanı değilim herhangi bir konuda: Tek suçum kalemi sevmek… Tek suçum okuduklarımın üzerinde düşünerek bu konudaki düşüncelerimi halkımızla paylaşmayı doğru bulmak. Tek suçum, iyinin, doğrunun, güzelin ve gerçeğin insandan yana durması gerektiğini istiyor ve gösteriyor olmaktan yana durmaya özen göstermek! 
            Bu koşullarda
ben de sizlerle zaman zaman birlikte olmayı deneyeceğim, Sevgili Ata Sevgi’nin sevgili yüreğinin kalemimi sizlerle paylaşmamı teklifi etmesi nedeniyle…
            Neleri nasıl yazacağımı bilemem şu anda! Yüreğim şiirsel akar, bazen bir tümceyle noktayı koyar, bazen de böyle uzatır da uzatır işte… Bir kadın sesi diyeceksiniz muhtemelen, şiirsel bir  ses, öykü, eleştiri, anı, özsöz ve en büyük ses olarak da yüce Atatürk’ümüzün yüreğimde bıraktığı izin sesini işiteceksiniz yürek ve düşüncelerimde daima bir ışık kümesi gibi olan ve çağlayan… Bu seslerle sizlerel buluşmak dileğimle Sevgili Marmaris Bülten ve Dostları.
            Herkese ve  tüm kalem dostlarımıza saygılar ve sevgilerimle bir MERHABA! Sevgili Ata Bey’e de teşekkürlerimle bu değerli paylaşım alanı ve aydın yüreği nedeniyle!
            İlk yazımı sonlamadan önce yine Marmaris Bülten’de okuduğum bir yazıya değinmek istiyorum.  Atatürk sevgisinden her parça, her an, her anı, her eser, her insan, her yer, her yazı, her resim, her şarkı, kısaca her şey bende,  heyecanla saygı ve sevgi uyandırır!
            Sevgili Üstad Etem Çalışkan Bey’i sizin yazınızla yakından tanımak sevindirdi beni Sevgili meslektaşım Harika Ufuk Hanım. Teşekkür ederiz; insana, sanata, verdiğiniz saygı ve sevgi gerçek  saygıdeğer bir örnek duruşunuzla!
             Yüce Atatürk'ümüzün tüm eserleri hepimizin el ele çalışmasıyla sonsuza kadar ayakta ve hayatta dimdik kalacaktır!..
Eşsiz liderimiz en insan sanatçı örneği değil midir ki, hepimiz ondan örnek almaya ve bu en insan modelini yaşatmaya emek veriyoruz?
            En yüce insanlık en yüce özgürlüklerin yüreğidir!
 
            Dostça ve sevgiyle kalınız…
                                       Öğretmen Nimet Köse  - ALMANYA

Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

ALMANYA’DAN MARMARİS’E ÜLKEME MERHABALAR
tarih Tarih: 13.07.2012, 19:07 okunma Okunma: 2478
Yorumlar
Aramiza hos geldiniz Sn Nimet Kose,guzel yazilarinizda bulusmak uzere,kaleminize saglik...
Tarih: 13.07.2012 - 19:45 | Gönderen: nur niemela
Hoş geldiniz...
Tarih: 14.07.2012 - 13:35 | Gönderen: Mustafa BULUT
MERHABA NİMET HANIM,EMEĞİNİZE,KALEMİNİZE SAĞLIK..İÇTEN SAMİMİ YAZILARINIZLA BULUŞMAK ÜZERE İYİ GÜNLER DİLİYORUM.
Tarih: 14.07.2012 - 18:07 | Gönderen: BEYHAN ÇAÇANOĞLU
Sevgili Arkadaşlar,
Sizlerle olmak ülkemiz kadar güzel!
Hepinize gönül dolusu teşekkür ve sevgilerimi sunuyorum.

Dostça ve sevgiyle kalınız...
Sıcacık aydın günler dileğimle...
Nimet Köse
Tarih: 17.07.2012 - 13:09 | Gönderen: Nimet Köse
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales