Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKSAZ'DAN GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERE TEŞEKKÜR
AKSAZ'DAN GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERE TEŞEKKÜR

                  AKSAZ'DAN GÖNÜLLÜ

                  ÇEVRECİLERE TEŞEKKÜR

                     

               İki hafta  Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı sorumluluk sahasında çıkan ve 50 hektara yakın ormanlık alanın zarar gördüğü yangının söndürme çalışmalarına destek verenlere komutanlık tarafından teşekkür belgesi verildi.

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Subay Orduevi'nde yapılan törende Kurmay Başkanı Kıdemli Albay Ahmet Yüceyavuz, Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı İlhan Açıkgöz, Marmaris Belediye Meclis Üyesi Baysal Gıda A.Ş'nin Sahibi Mehmet Baysal,  Kıvrak Motorun Sahibi TEMA Marmaris Temsilcisi Hilmi Kıvrak, Marmaris Kaymakamlığı Görevlisi Yaşar Yiğit, Nur Çiçekçilik’in Sahibi Mehmet Özdemir ve Uludağ Gazozları Marmaris Bayisinin Sahibi Birgül Tan'a teşekkür belgelerini verdi.

Belgede, “15 Temmuz 2008 tarihinde bölgemizde meydana gelen orman yangınını söndürme çalışmaları kapsamında sağladığınız destek ve fedakarca çalışmalarınız her türlü takdirin üstündedir. Değerli katkılarınız ve gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.” denildi.

Teşekkür belgesi alın 6 kişi, yangının başlamasının hemen ardından bütün imkanlarını kullanarak yangın alanına şişelerle içme suyu taşımıştı.

Teşekkür belgesi alanların arasında bulunan Marmaris Kaymakamlığı bünyesinde görev yapan Yaşar Yiğit 13 yıldır Marmaris'te görev yaptığı hatırlatarak, bugüne kadar 30'dan fazla yangına müdahalede bulunduğunu belirtti. Çevreye ve ormanlara karşı herkesin aynı duyarlılığı göstermesini isteyen herkesin “Olumlu Yaşar” olarak tanıdığı Yaşar Yiğit, ormanları korumak için her türlü göreve hazır olduğunu ifade etti.

Olumlu Yaşar gibi bütün orman yangınlarında elinden geldiği kadar söndürme çalışmalarına destek veren TEMA Marmaris Temsilcisi Hilmi Kıvrak’ ta çevreci olduklarını iddia edenlere sitem etti. Marmaris'te birçok insanın çevreciyim diyerek ortalıkta dolaştığını ve sadece toplantılarda boy gösterdiğini belirterek, “Yangın alanında bu çevreciyim diyenlerden hiç birisini görmedim. Sadece toplantılara katılmakla çevreci olunmaz” dedi. (AjansSevgi)

AKSAZ'DAN GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERE TEŞEKKÜR
tarih Tarih: 31.07.2008, 14:44 okunma Okunma: 4172
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales