Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AKDENİZ'DEN EGE'YE DOSTLUK VE SEVGİYLE
AKDENİZ'DEN EGE'YE DOSTLUK VE SEVGİYLE

AKDENİZ’DEN EGE’YE DOSTLUK VE SEVGİYLE

Ata Sevgi - Ahmet Keskin / Datça

            “Yürümek yalnızca terlemek değildir”  sloganıyla yola çıkan Datça Dostları Grubu geleneksel hale getirdikleri, “Akdenizden Ege’ ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’nü, Dün ( 4 mayıs 2008)  9. kez gerçekleştirdiler.

 

 Datça Çevre Derneği öncülüğünde; Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi’nin de desteklediği yürüyüş, Datça Merkez’de Çatal Mağara önünden başladı. Yaklaşık 300 kişilik grup, testilere doldurulan Akdeniz suyunu yanlarına alarak, Burgaz üzerinden Azmak Deresi’ni geçip yel değirmenlerine vardılar. Yaklaşık 12 Km. lik yürüyüş sonrası, Kızlan Köyü yanından Ege Denizi kıyısında Gökova Körfezi’ndeki antik Gereme sahilinde, testilerdeki Akdeniz suyunu Ege Denizi’ne boşaltarak yürüyüşü tamamladılar.  Gün, davul Zurna eşliğinde yapılan piknikle son buldu.

 

LİSELİLER DOĞAL YAŞAMI ÖĞRENDİLER

           

 
Akdeniz’den Egeye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü etkinliği çerçevesinde, Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi Öğrencileri Gereme Sahili’ ne izci kampı kurdular.

            Öğretmenleri Mine Çelik ve Adnan Elyakut gözetiminde, 2 gece 3 gün boyunca,  “Doğal Ortamda Yaşama” uygulaması yaptılar.

 

   Kamp öğretmenleri Mine Çelik ve Adnan Elyakut yaptıkları açıklamada; “ 14 – 17 yaş grubu 17 okul öğrencimizle, yürüyüşten 2 gün önce burada kamp kurduk. Öğrencilerimiz, kendi yaptıkları askılar, ayakkabılıklar ve kurdukları kamp ocağıyla doğal ortamda yaşama uygulaması yaptılar.

           

  Kamp programımız Saat 07’ de kalkış, 08’ de bayrak töreni, kahvaltı sonrasında  istasyon çalışması olarak;  pusula ile yön bulma, izci düğümleri, gece yürüyüşü, çevre temizliği, nöbet tutma uygulamaları yaptılar.” dediler. (AjansSevgi)

 

AKDENİZ'DEN EGE'YE DOSTLUK VE SEVGİYLE
tarih Tarih: 05.05.2008, 14:36 okunma Okunma: 3312
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales