Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
AHİLİK ESNAF AHLAKI VE KÜLTÜRÜ SİSTEMİDİR
AHİLİK ESNAF AHLAKI VE KÜLTÜRÜ SİSTEMİDİR

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, 12 Ekim -16 Ekim 2009 tarihlerinde kutlanacak olan, Ahilik Kültürü Esnaf Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ahilik 13. -19. yüzyıllar arasında Anadolu’da yaşayan halkın sanat ve meslek alanında yetişmelerini sağlayan, onları ahlaki yönden yetiştiren, çalışma yaşamını iyi insan meziyetlerini esas alarak düzenleyen bir örgütlenmedir. İyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin yardım severliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyo ekonomik düzen olan Ahilik, Ahlak, Eğitim - Bilim, Teşkilatlanma, Kalite, Standart Üretici - Tüketici İlişkisi gibi konularda, yaşadığı dönemin toplumsal yapısını düzenlemiş ve yeterli olmuş bir sistemdir.

Ahilik Türklere özgü milli bir kuruluş olarak ortaya çıkmış, Türklerin Anadolu da kök salması ve tutunmasında önemli bir rol oynamıştır.

Bugünde Esnaf ve Sanatkarlarımız toplumsal barışın, Milli Birlik ve Beraberliğin Sağlanmasında sorumluluğunu devam ettirmektedir.

Tüm Ülkelerde olduğu gibi,Türk Milletinin de köklü ve sağlam kültürleri ile geleceğe umutla baktığı, Şanlı Tarihimizdeki Kültürlerimizden birini teşkil eden Ahilik Kültürü asla vazgeçemeyeceğiz ve gelecek kuşaklara aktaracağımız en güzel kültürlerimizden biridir. 

Bugün el emeği, göz nuru, alın teri ile hayatta kalma mücadelesi veren Esnaf ve Sanatkarımın 12-18 Ekim 2009 tarihlerinde,Muğla da yapılacak olan Ahilik Kültür Haftası ve  Esnaf Bayramı Kutlamalarına katılmalarını arzu ediyoruz. 

Tüm Esnaf ve Sanatkar camiamızın Ahilik Kültür  Haftası ve Esnaf Bayramını canı gönülden kutlarken, bol kazançlı,bereketli,sağlık ve mutluluk dolu birlik ve beraberlik içerisinde geçirmelerini diliyorum” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

AHİLİK ESNAF AHLAKI VE KÜLTÜRÜ SİSTEMİDİR
tarih Tarih: 10.10.2009, 23:12 okunma Okunma: 1771
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales