Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ADALETE DAYANMAYAN KUVVET ZALİMDİR
ADALETE DAYANMAYAN KUVVET ZALİMDİR

                    Marmaris Emniyet Müdürü Karadeniz; ” Ulu Önder Atatürk'ün işaret ettiği gibi mertliğimizi muhafaza ederek, mesleğe adım attığımız gün ettiğimiz yemini yüreğimizde her zaman taze tutarak hedeflerimizi yükseltmeliyiz. Kuvvete dayanmayana adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet ise zalimdir! Suçla mücadelemizde en büyük desteğimiz, halkımızdır.”

Ata Sevgi
                      Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 166. Yıldönümü olan 10 Nisan Polis Bayramı törenlerle kutlanıyor. Marmaris’te, 10 Nisan 2011 tarihi hafta sonuna denk geldiği için bugün (8 Nisan 2011)  yapılan kutlamalarda; Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşu sonrası istiklal marşı okundu.

                    
Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Ersan Erdem, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın da katıldığı törenleri vatandaşlar ilgi ile izledi.
                    
Törende söz alan Marmaris Emniyet Müdürü A. Okan Karadeniz; Polisin mesleğe başlarken ettiği yemini her zaman hatırlaması gerektiğine dikkat çekerek,”Türk Polis Teşkilatı en hassas kamu hizmeti olan güvenlik hizmetini büyük bir özveri içerisinde; demokratik ve profesyonel normlar çerçevesinde yerine getirmektedir. Tarihsel süreçte polis teşkilatının daima değişim ve gelişime açık olduğu, suçla mücadele politikalarının dinamik yapıya sahip olduğu ve 166 yıllık büyük bir kurumsal kültür zenginliğine sahip olduğu ortaya konmuştur. Türk Polis Teşkilatı bu tarihi zenginliğe sahip çıkmakta ve günümüzü yaşarken geçmişin daima günümüzü yönlendiren, ışık tutan önemli bir süreç olduğu gerçeğinin bilincindedir. Yolumuz çetin, yükümüz ağırdır. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, bu uğurda canını vermekten çekinmeyen polislerimizdir. Ulu Önder Atatürk'ün işaret ettiği gibi mertliğimizi muhafaza ederek, mesleğe adım attığımız gün ettiğimiz yemini yüreğimizde her zaman taze tutarak hedeflerimizi yükseltmeliyiz. Görev sırasında temasa geçtiğimiz her bir vatandaş ile münasebetlerimizde aklı selimden asla şaşmayalım. Hadiseler kaşısın da gösterdiğimiz refleks tabi ki insani değerleri de korumalıdır. Bir ilim adamının dediği gibi kuvvete dayanmayana adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet ise zalimdir. İçimizdeki şevk görev bilinci ve sorumluluk bizi başarıya götürmektedir. Emin olunuz ki Marmaris halkı gayretlerimizin farkındadır. Değerli Marmarisliler suçla mücadelede en büyük destekçimiz sizlersiniz. Unutmayınız ki polis gücünü önce yasalardan sonra halkın güven ve sevgisinden almaktadır. Sizlerden aldığımız güç ve var olan enerjimiz ile hizmetlerimize yılmadan devam edeceğiz. “ dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

ADALETE DAYANMAYAN KUVVET ZALİMDİR
tarih Tarih: 08.04.2011, 23:44 okunma Okunma: 2345
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales