Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
9:15 Kadıköy Vapuru
9:15 Kadıköy Vapuru

             9:15 Kadıköy Vapuru
                            
Sanatçı hassasiyeti ile bakınca, dolu dolu bir haftayı harmanlamak ve kattıkları ile yorumlamak insanı daha doğrusu insan kudretinin güzelliğini ne güzel perçinliyor.
            Hem yazarı hem de Kültür Sanat Sorumlusu olduğum Marmaris Bülten Gazetesi Yetkilisi Gazeteci Ata Sevgi’nin sürpriz bir telefonla ilettiği davetle başladı, 9:15 Kadıköy Vapuru yolculuğumuz…
            Tarih Aralık ayının 9’ unu gösterirken; Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79.yılı kutlamaları kapsamında 118 Y Caddebostan  Sahil Lions Kulübü’nün konuğu olarak başlayan yolculuk,  aynı hafta içerisinde 4 gün 4 gece sürecek bir düğünün müjdesini de birlikte getiriyordu.
           
Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM), 12 – 15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen  7. Kadıköy Kitap Günleri etkinliğinde, 4 gün boyunca çok şükür sınırsız bir zenginlik içerisindeydim.

            Gecenin yıldızı çok kıymetli hukukçu, iletişim üstadı, gazeteci yazar ve her şeyden öte aydın insan Prof. Dr. Hıfzı Topuz ile başlayınca yıldız yağmuru, peş peşe düştü ve yudum yudum içmek nasip oldu biz kullara da.. Sayın Topuz imzaladığım kitabımı alırken, elimi öptü ve  “ Tebrik ediyorum, yüreğine sağlık, aferin sana” demişti. Ve Kadıköy Belediyesi Eğitim Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu ve Atatürk’ün yaverinin kızı Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu ilk kadın spor spikeri ve daha birçok ilkleri ile (ki bunları siz değerli okuyucularım ile seri bir yazı dizisi ile paylaşacağım) N. Özcan Atamert ile birlikte fotoğraf  alırken, “ Yahu ben ne kadar şanslıyım bu gece, etrafımda ne güzel insanlar var” diyerek bizleri ayrıca onurlandırdı.
            9:15 Vapuru’ndaki bir haftalık lokum tadındaki sohbetlerde;  standıma konuk olan,  “ Jakaranda Sonsuz Yol” kitabının yazarı ve aynı zamanda da ressam sanatçımız Nuran Medoğlu hanımefendinin ziyareti ile yolculuk sonsuz hazza ulaştı. Üstadın kitabım hakkında övgü dolu sözleri beni mutluluktan uçururken, doğmuş bu eserin ifade etmek istediklerinin bir duayen tarafından tek tek söyleniyor olması ifade ettiğim gibi bir yazar için sonsuz mutluluktu.
           
Bir tarafta engelli yazarlarımız, bir tarafta yeni kitap yazmaya başlamış yeni yeni umutlar, çok kıymetli yazarlar, dolu dolu yayınevleri ile komşuluk ilişkilerimiz peşi süre devam ederken, standıma geldiğimde her gün istinasız ve karnım acıkmıştır diye incecik hassasiyetleri ile beni hiçbir gün yalnız bırakmayan en kıymetli mücevherler N. Özcan Atamert ve “ Yüreğimdeki Fırtına” adlı romanı ile Atatürk Kültür Merkezi ödülü  sahibi yazar Mualla Orhon hanımefendiler ile kitap düğünü vapurundaki yolculuk, her geçen gün daha fazla anlam kazanıyordu.
             Son günlere gelirken artan ziyaretçilerimiz, dernekler, vakıflar ve başta bizleri yalnız bırakmayan öncelikle Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk Beyefendi ve ekibi, tüm CKM yetkilileri biz yazarlar için ellerinden geldiğince en iyiyi yapmaya çalışıyorlardı. Bizleri yalnız bırakmayan bir diğer gönüllü de Kırıntı Dergisi İmtiyaz sahibi Osman Ünal beyefendiydi.
           
Vapurumuzun yolculuğu devam ederken; farklı farklı kamaralarda,  farklı sanat çeşitleri ile biz yeniden beslenirken, tanıştığım çok değerli hocamız Maltepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı, Maltepe Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çekiç beyefendi ile aynı standı paylaşırken; dolu dolu sohbetimizde gerçekleştirdiğimiz Türk boyları, Osmanlı ve Cumhuriyet üzerine bilgiler paha biçilmez nitelikteydi. Ve sonradan aramıza katılan eşi Gülay hanım ile de günümüz sanatı ve balerin olan kızlarının Süreyya Operası’nda ki etkinlikleri ile farklı güzellikteydi.

            Ziyaretçilerim sadece İstanbul’la sınırlı kalmadı. İstanbul’da resim sergisinde bulunan Antalyalı ressam ve seramik sanatçılarımız da Meşk - i Nar’ı onurlandırdılar. Antalya’dan İstanbul’a; şiire sanata ve resme aynı zamanda heykele dair kısa süreli turlar yapabildik, Ressam Filiz Hancı ve Ressam Seramik Sanatçısı Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Yönetim Kurulu Üyesi Vildan Özsoy ile…
           
Yolculuğumuzun sonuna doğru gerçekleşen galada; nezaketi ve desteği ile MEŞK- İ NAR’ı yalnız bırakmayan güzel yorumcu ve aynı zamanda tenör olan sanatçı Hikmet Acaroğlu beyefendi ile gerçekleştirdik…
             Bir hayal kuruyorsunuz daha doğrusu niyet ediyorsunuz… İnanıyorum ki, yüreğiniz temiz ise gönlünüzün kapısında yığılı duran çuvalları, öteki tarafa taşımak için birileri sizi orada bekliyor oluyor…
           
Hayatıma anlam katan; dolu dolu, sanat dolu bir  “9 :15 Vapuru’nda seyahatin  keyfi bir daha nasip ola!.. İyi ki yüreğimde düşlemişim…  Belki de ne kadar yalnız kaldıysam artık şimdi en azından o kadar yalnız değilim, saygılarımla.
                                                    Yazar Emel Seçen

YENİ YILA KAZANARAK GİRMEK
İSTER MİSİNİZ?.. Tıklayın!

http://www.marmarisbulten.com/Haber/YENi_YiL_KUTLAMALARi_2014/

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
 
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

9:15 Kadıköy Vapuru
tarih Tarih: 28.12.2013, 13:25 okunma Okunma: 2374
Yorumlar
Emel hanımla tanışmış olmak benı çok mutlu etti..sevgi dolu cümleleriyle imzaladığı kitabını Antalya ya döner dönmez bir solukta okudum..güzel duyguların nasıl güzel cümlelere dönuştugünu anladım..elinize yüreginize saglık..
Tarih: 28.12.2013 - 21:43 | Gönderen: filiz hancı
Antalya'ya sevgiler...
Sizin serginiz, benim kitabım ne güzel ki imparatorluklar şehri ca'nım İstanbul'da buluştu. Bir solukta, gözlerinizi ve ruhunuzu koyarak, zaman ayırarak okumuş olduğunuz için MEŞK - İ NAR ile teşekkür ediyoruz. Sanat kokan günlerde görüşebilmek dileğiyle..Sevgiler..
Tarih: 28.12.2013 - 22:48 | Gönderen: EMEL SEÇEN
Kadıköy'de yoğun bir haftayı çok güzel ifade etmişsiniz. Kaleminize ve yüreğinize sağlık.

Tarih: 30.12.2013 - 21:24 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
9:15 Vapurunda aynı kompartımanda siz değerli büyüğüm,büyüklerim, üstadlar, emeği geçen ekip ve elbet de sonsuz güzellik kitaplarla olmak çok keyifliydi. Hatırama en güzel kaydıyla yansıyacak.
Sevgili, Sn.Nesibe Müsevitoğlu.. Teşekkürler..
Tarih: 30.12.2013 - 21:41 | Gönderen: EMEL SEÇEN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales