Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
5 YIL ÖNCE VE BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
5 YIL ÖNCE VE BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

5 YIL ÖNCE VE BU GÜN

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ...

“Çok Sevgili Hocam, Ustam  Meslek Babam Sayın Hasan Yılmaer’in  taslağını hazırladığı, 10 Ocak 1961'de,TBMM' nde kabul edilen 212 Sayılı yasayla,   gazetecilerin  sosyal haklarının güvenceye alındığı günün 48.Yıldönümü...

          

           Ve ben 5 yıl öncesini hatırlıyorum…

10 Ocak 2004…

            Sabahında Elegance Otel’ de CHP Belediye Başkan Adayı Ali Acar’ın onurumuza verdiği kahvaltıda misafiriz. Aynı günün akşamında da  CHP Armutalan Belediye Başkan Adayı Muhammet Ünlü’ nün yine çalışan gazeteciler onuruna verdiği kokteyldeyiz. 
           Ayrıca  arayıp kutlayan ya da  cep telefonundan mesajla bizlerin bayramını kutlayan onlarca kişi…

           Düşünüyorum da, geçen bu 5 yıllık zamanda acaba biz mi tembelleştik te,  “Onlara göre Çalışan Gazeteci Olamadık?”  5 yıl boyunca  hiç hatırlanamadık?..

           Yorumunu yine her şeyin üstünde gördüğüm siz  sevgili halkımıza bırakıyorum...

 

             Öncelikle bu gün için, bu özel günde meslek onurunu, meslek gururunu yaşayabilen tüm gazeteci arkadaşlarım adına,  gazetecilik mesleğine büyük emek veren ve hala da vermekte olan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nün bizlere armağan olmasındaki tartışılmaz katkılarından dolayı gururlandığım, onur duyduğum Ustam Hocam Meslek Babam Sayın Hasan Yılmaer’in ellerinden öpüyor, uzun sağlıklı bir ömür diliyorum.

            Her şeye rağmen bizleri arayıp kutlayan tüm dostlarımıza da, sonsuz saygılarımızla teşekkürlerimizi sunuyorum.”

        Ata Sevgi

Bülten Gazetesi Yetkilisi

Yenigün Gazetesi Temsilcisi

 

VE BİZİ UNUTMAYANLAR:

 
            Değerli Basın Çalışanları,         

            Basın mesleğinde çalışanlarla çalıştıranların arasındaki ilişkilerin düzenlenmesine ilişkin, 212 sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 günü 48 yıldan beri, ülkemizde her yıl “Basın Çalışanları Günü” olarak kutlanmaktadır.

            Gerek “Yeryüzü Cenneti” durumundaki Muğla’da, gerekse ülkemiz genelinde büyük özveriyle görevini sürdüren basın çalışanlarının, bu anlamlı günlerinin 48. yıldönümünü içtenlikle kutluyorum.          

            Ülkemiz turizminin odak noktalarından birisi olan Muğla’da, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları olmaktadır.

            Bu katkıların, bundan sonra da aynı duyarlılıkla vatan ve millet sevgisiyle devam edeceğine inanmaktayım.

Bu duygularla, tüm basın mensuplarının “10 Ocak Basın Çalışanları Günü”nü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  

 Dr. Ahmet ALTIPARMAK

  Muğla Valisi

 

Tüm olanaksızlık ve güçlüklere karşın, toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirme görevini yapmaya çalışan,  yerel basınımızın ve ulusal basının Marmaris temsilcilerinin, 10 Ocak Basın Çalışanları Gününü yürekten kutluyor ve aydınlık ve başarılı günler diliyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu

 

             Bilginin küresel bir güç olduğu günümüzde, gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak açısından çok yönlü bir misyon içermektedir. 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 Sayılı Kanun'un kabul edilişinin 48. yıl dönümünde, kamu yararı gözeten, tarafsız haber yapan, meslek ahlak ilkelerine bağlı hareket eden, tüm basın mensuplarımızın çalışan gazeteciler gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.
Rengin ÖVER
Muğla Özel Yücelen Hastanesi
Kurumsal İletişim Sorumlusu 

 

Ekmeğini gazeticilik yaparak kazanan taşranın tüm zor şartlarında Muğla'da görev yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın, tarafsız, özgür ve büyük özveri ile yaptığı çalışmalarını takdirle takip ediyor, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. 

Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN

   Muğla Milletvekili

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve

Spor Komisyonu Sözcüsü

 

Tüm çalışan gazetecilerin sağlıklı ve iyi koşullarda ekonomik yönden güçlü insanca bir hayat yaşayacağı koşulların oluşturulması yönünde desteklerimizi iyi niyetli çabalarımızı devam ettiriyoruz. Bizlere anında yaşamın ta kendisini sunan tüm gazeteci arkadaşlarımın çalışan gazeteciler bayramını kutluyor saygılarımı sunuyorum. 

Halil İbrahim ELDEMİR

DSP Marmaris İlçe Bşk.  

 

 Tarihin her döneminde yurttaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olan ve demokrasinin kökleşmesine çok önemli katkı sağlayan tüm gazetecilerin 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü kutlar; Selam ve saygılarımı sunarım.

Dr. Mehmet Nil HIDIR 

AK Parti  Muğla Milletvekili

 

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...  
          ajans dora ŞAMATA MAGAZİN DERGİSİ
       Seycan AKMAN - Yılmaz Arslan
  

 

Değerli Basın Çalışanları,

Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkânlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dileriz. 

       AHU HETMAN HASTANESi

Op.Dr.Sahir ÖKTEN       Tayfun ŞENTOP

       Başhekim                    Hastane Müdürü

 
          Bizleri dünyadan haberdar etmek için hayatları pahasına mücadele ederken bazen sağlıklarını, bazen hayatlarını kaybeden fedakar gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyorum. Onlara minnettarız. Basın bizim dilimiz, gözümüz, kulağımızdır.
Emekli Öğretmen Harika Ufuk / Adana

 

 

5 YIL ÖNCE VE BU GÜN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
tarih Tarih: 11.01.2009, 22:22 okunma Okunma: 2058
Yorumlar
EN İYİYİ HAKEDİYORSUN
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: ALİ GÖÇÜK
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales