Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
3 ARALIK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ?
3 ARALIK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ?

        Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla, 3 Aralık gününü, “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan etti. 

            Sonrasında BM İnsan Hakları Komisyonu , 5 Mart 1993 tarihli ve 1993 / 29 sayılı bildirisi ile üye ülkelerce 3 Aralık gününün “Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması” amacıyla tanınmasını istedi. 
Muğla Valisi Amir Çiçek; 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Bilindiği üzere 3 Aralık, Dünya Engelliler Günü olarak değerlendirilmektedir. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır.

            Engelli olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımızın, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmelerinin sağlanması devletimizin temel görevidir. Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerinden biridir. Vatandaşlarımızın, engelinden dolayı hiçbir imkandan yoksun kalmamasına özen göstermeli, onlara sevgiyle kucak açmalıyız. Bu amaçla bilgi, hizmet ve çevre koşullarının engelli vatandaşlarımız için uyumlu hale getirilmesi yönünde alınacak önlemlerle engelleri hep birlikte aşmış olacağız. Huzurlu ve güvenli bir toplum olabilmek, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.

            Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve toplumla bütünleşmiş bir yaşam diliyorum.” dedi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

3 ARALIK NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ?
tarih Tarih: 01.12.2014, 23:48 okunma Okunma: 981
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales