Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KURTULUŞ SEVİNCİMİZİN 95.YILI
KURTULUŞ SEVİNCİMİZİN 95.YILI

            Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhuriyetimizin kuruluş müjdesi; Afyonkarahisar yakınlarındaki Dumlupınar’da Başkomutan Mustafa Kemal Paşa tarafından yönetilen, 26 Ağustos 1922’de başlayan, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan ve 9 Eylül’de hedefine ulaşan ulusal şahlanışın 95.Yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayınladı.
            Vali Civelek mesajında; “ 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevinci yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele, Büyük Taarruz ve Meydan Muharebesi sonucunda işgal kuvvetleri topraklarımızdan kalıcı olarak atılmış; bağımsızlığımız bu zaferle taçlanmıştır.
            Bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiç bir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.
            Bizler de bugün, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak emanet aldığımız bu cennet vatanımızı muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak için birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmeli, tek yürek, tek ses var gücümüzle çalışmalıyız. Mukaddes değerlerimiz uğruna canını feda eden her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.
             Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

KURTULUŞ SEVİNCİMİZİN 95.YILI
tarih Tarih: 29.08.2017, 12:07 okunma Okunma: 532
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales