Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ AFİŞ VE FOTOĞRAF YARIŞMASI
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ AFİŞ VE FOTOĞRAF YARIŞMASI

            22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle “Su Kalitesi” konulu afiş ve fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.
                 
KONU : Su Kalitesi AMAÇ     : 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek “Su Kalitesi ” konulu fotoğraf yarışması ile ilgili bilgi düzeyinin artırılmasını sağlamak.

KATILIM KOŞULLARI 

                1. Yarışma; Seçici kurul dışında Profesyonel ve Amatör herkese açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 3 adet fotoğraf çalışmasıyla katılabilir.
                   
2. Fotoğraflar 30x40 cm ebadında ve renkli olacaktır. Bunun dışındaki ebatlarda gelen fotoğraflar ve siyah beyaz çalışmalar değer lendir meye alınmayacaktır.
                   
3. Fotoğraflarla beraber baskısı yapılabilecek en az 300 DPI çözünürlükte orijinal JPG veya TIF yapım CD’leri de kuruma teslim edilecektir. CD’ si olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
                   
4. Fotoğraf çalışmalarının arka yüzünde katılımcının adı soyadı, iş, ikametgah adresleri, ulaşılabilecek telefon numaraları ve fotoğr afını tanımlar bir satır yazı mutlaka olacaktır.
                    
5. Yarışma için gönderilecek olan fotoğr aflar da paspartu ve çer çeve kesinlikle olmayacaktır. Fotoğraflar, herhangi bir yerden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olacaktır.
                    
6. Dereceye giren hiçbir eser iade edilmeyecek, teslim tarihinden itibaren eserin tüm imtiyazı yarışmayı düzenleyen kuruma geçecek, eserler üzerinde yarışmacılar hak talep edemeyeceklerdir.
                    
7. Dereceye girmeyen yapıtların geri verilmesi; Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen yapıtlar dışındaki tüm yapıtlar istek halinde 01.04.2010 tarihinden itibaren 15 gün içinde elden teslim edilir, teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.

ÖDÜLLER
                Kurul değerlendirmesi sonrasında dereceye giren fotoğrafların sahipleri plaket ve para ile ödüllendirilecektir.
               
Dereceye giren fotoğraflar sergilenecektir.
               
Birincilik ödülü              : Plaket ve 2000 TL
               
İkincilik ödülü                : Plaket ve 1500 TL
               
Üçüncülük ödülü           : Plaket ve 1000 TL
                Dereceye giren eserlerin dışında uygun görülen eserlere teşvik için mansiyon plaket ödülü verilebilecektir.
                Teşvik için mansiyon ödülü verilen eserler gerekli görüldüğünde sergilenecektir. Bu eserlerin sergilenmesi durumunda herhangi bir telif hakkı istenmeyecektir.
YARIŞMA TAKVİMİ VE KURUMA TESLİMİ

Yapılan fotoğraf çalışmalarının değerlendirmeye alınabilmesi için zarar görmeyecek şekilde paketlenerek posta ile veya elden aşağıdaki adrese en geç 08.02.2010 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir (Kargo ile yapılacak teslimat ücreti yarışmacıya aittir) Bu tarihten sonra gelecek olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. 

KONU : Su Kalitesi AMAÇ : 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle bu günün önemini genç nesillere benimsetilerek “Su Kalitesi” konulu Afiş Yarışması ile bilgi düzeyinin artırılmasını sağlamak.
 
KATILIM KOŞULLARI
             1. Yarışma seçici kurul dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 adet afiş çalışmasıyla katılabilir
           
2. Yapılacak afiş çalışmaları 50x70 cm. ebadında olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
             
3. Afişlerin hazırlanmasında, bilgisayar ortamında gr afik tasarım çalışmaları, vs. kullanılması mecburidir. Yapılan çalışmaların basıma uygun nitelikte orijinal eser olarak hazırlanması esastır. Ayrıca afişlerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş, daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış ve yayın içerisinde yer almamış olması gerekmektedir. Aksi durumda afişler değerlendirme dışında tutulacaktır.
              
4. Afiş çalışmaları üzerinde “22 Mart Dünya Su Günü” ibaresi ve “DSİ Amblemi” mutlaka yer alacaktır.
              
Katılımcılar DSİ ambleminin orijinal çizimlerini www.dsi.gov.tr internet adresine girerek temin edebilirler. Ayrıca katılımcı kompozisyon bütünlüğüne bağlı olarak belirlediği sloganı da afiş üzerine işleyebilir. Afiş çalışmalarının üzer inde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacaktır. Ancak her afiş çalışmasının arkasında katılımcının adı soyadı, açık adresi ve ulaşılabilecek telefonları yazılacaktır.
               
5. Afişlerle beraber en az 300 DPI çözünürlükte ve CMYK (4 renk) hazırlanan TİF yapım CD’ leri de kuruma teslim edilecektir. Cd’si olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
               
6. Dereceye giren hiçbir eser iade edilmeyecek, teslim tarihinden itibaren eserin tüm imtiyaz ve telif hakları yarışmayı düzenleyen kuruma geçecektir. Eserler üzerinde yarışmacılar hak talep edemeyeceklerdir.
                
7. Dereceye girmeyen eserlerin geri verilmesi; Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen yapıtlar dışındaki tüm yapıtlar istek halinde 01.04.2010 tarihinden itibaren 15 gün içinde elden teslim edilir, teslim alınmayan eserler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.
 ÖDÜLLER
                      Kurul değerlendirmesi sonrasında dereceye giren afiş sahipleri plaket ve para ile ödüllendirilecektir. Dereceye giren eserler içerisinden kurumca uygun görülen eserlerin afiş veya billboard olarak basımı sağlanacak ve ülke genelinde dağıtılacaktır.

Birincilik ödülü             : plaket ve 2000 TL

İkincilik ödülü              : plaket ve 1500 TL

Üçüncülük ödülü         : plaket ve 1000 TL 

Dereceye giren eserlerin dışında uygun görülen yapıtlara teşvik için mansiyon plaket ödülü verilebilecektir. Teşvik için mansiyon ödülü verilen eserler gerekli görüldüğünde sergilenecektir. Bu eserlerin sergilenmesi durumunda herhangi bir telif hakkı istenmeyecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ VE KURUMA TESLİMİ 

Yapılan afiş çalışmalarının değerlendirmeye alınabilmesi için zarar görmeyecek şekilde paketlenerek posta ileveya elden aşağıdaki adrese en geç 08.02.2010 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir (Kargo ile yapılacak teslimat ücreti yarışmacıya aittir) Bu tarihten sonra gelecek olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ADRES:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı İsmet İnönü Bulvarı.

06100 Yücetepe / ANKARA 

TEL: (0312) 425 33 09 – 417 83 00 / 2606 – 2378,  FAX: (0312) 419 64 30

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ AFİŞ VE FOTOĞRAF YARIŞMASI
tarih Tarih: 24.12.2009, 05:49 okunma Okunma: 4237
Yorumlar
YA İYİ DAHA GELİŞTİRİLE BİLİR
Tarih: 18.03.2010 - 14:55 | Gönderen: TUGÇE YILMAZ
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales