Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
2010 YILINA GERÇEKTEN VEDA EDEBİLDİK Mİ?..
2010 YILINA GERÇEKTEN VEDA EDEBİLDİK Mİ?..

           2011 yılının ilk günlerinden merhaba,
          
İyisiyle, kötüsüyle 2010 Yılı’nı geride bıraktık. Geçen sene bu zamanlarda,  yani ilk günlerde, ilk haftalarda, ilk aylarda geleceğe dair umutlarımız vardı. Oysaki yılın ikinci yarısında gözümüzdeki ışık yavaş yavaş sönmeye başladı.
          
 Halbuki  ne güzel dileklerle başlamıştık yeni yıla…
            Kendimiz için sağlık, mutluluk, şans, başarı dilerken; ülkemiz için barış, huzur, evsizlere ev, hastalara şifa dilemiştik.
            Peki gerçekten huzuru yakaladık mı?
           
Sürekli yoğun ve gergin olan ülke gündemi,  üzerimize kabus gibi çöktü. Her an,  her dakika stres ve gerilim, yaşama karşı dayanıklılık gücümüzü ve motivasyonumuzu düşürdü. Ekonomik kriz insanlarımızı son derece etkiledi, kredi kartları bir çok ocağı söndürdü.
            Annesi dershane parasını ödeyemediği için intihar eden 17 yaşındaki genci ömrümün sonuna kadar unutmam mümkün değil. Peki ekonomik nedenlerden dolayı, cinnet geçirerek ailesini katleden babaları unutmak mümkün mü?
            Ya sokak çocukları, onlar için bir şeyler değişti mi? “Kurtarın beni, diri diri gömülüyorum, yaşamak istiyorum, okumak istiyorum! “ diye televizyonlarda haykıran tinerci çocuğun sesini duyan oldu mu, ölmesine engel olabildik mi?
            Geçen sene, hayatımızda değişmesini umduğumuz ne değişti?..
         
Neden isteklerimiz hep erteleniyor, yeterince istemiyor muyuz?..
            İstemek,  sadece ”İstiyorum.” demek değil, harekete geçmektir. Çünkü isteklerimiz sadece ağzımızdan çıkan kelimelerle sınırlı değildir. Beynimizle, ruhumuzla, zihnimizle hissetmek,  bizi başarıya götüren eylemdir. Eylem ise sonucu doğurur.
            Fransız Filozofu Maurice Blandel, istemenin sadece hayal etme ve dileme olmadığını, aynı zamanda harekete geçmek olduğunu şöyle ifade etmiştir; “Eğer ben var olmak istediğim değilsem, istediğim sözle değil, arzu ve tasavvurlarla değil, fakat bütün kalbimle, bütün kuvvetimle hareketlerimle istediğim değilsem, ben var değilim!..”

            Sözde değil, özde dileklerinizin gerçekleşmesi umuduyla  mutlu seneler.
                                Hülya Dedeoğlu - Kuşadası

2010 YILINA GERÇEKTEN VEDA EDEBİLDİK Mİ?..
tarih Tarih: 02.01.2011, 23:53 okunma Okunma: 1756
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales