Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
12 EYLÜL 1980 EVREN 12 EYLÜL 2014 ERDOĞAN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!
12 EYLÜL 1980 EVREN 12 EYLÜL 2014 ERDOĞAN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!

            CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir; 12 Eylül 1980 darbesinin 34. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; Aradan geçen bunca zaman sonra üniformalı faşizm döneminden, otoriter baskıcı bir padişahlık yönetimiyle, 12 Eylül 80 yönetiminin, AK Parti eliyle  bugün de devam ettirildiğine dikkat çekti.
            Milletvekili Demir açıklamasında: “ 12 Eylül darbesi, karanlık ve faşist bir dönemdir. Bu dönemde 100 binlerce kişi tutuklanmış, 517 kişi idama mahkûm edilmiş, 50 yurttaşımız idam edilmiştir. Karakollar ve cezaevleri işkence yuvaları haline getirilmiştir.
            Bugün 12 Eylül zihniyetinden ve yasalarından kurtulmayı dilinden düşürmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Ancak AKP Hükümeti, darbe dönemlerini dahi aratmayacak bir biçimde padişahlık sistemini kurmuştur. Demokrasinin askıya alındığı, keyfi tutuklamalar ve gözaltıların ayyuka çıktığı, fişlemelerin yaygınlaştığı, adil yargılanmanın ayaklar altına alındığı, hukukun alaşağı edildiği bir dönemden geçiyoruz. Keyfi uygulamalar ve ‘ben yaptım oldu’ zihniyeti bugün en ağır biçimiyle yaşanmaktadır.
            İnsan Hakları Risk İndeksi 2014 yılı sonuçlarına göre;  Basın özgürlüğünde 152. sıradayız, İnsan hakları ihlallerinde 72. Sırada ve en çok ihlal olan ülkedeyiz, Kadın haklarında 114. sıradayız, Dünyanın en tehlikeli 65. ülkesiyiz.
             Bugün 12 Eylül darbe koşullarını aratmayacak şekilde sindirilmiş, susturulmuş bir toplum ve kitle araçları ile karşı karşıyayız. Yurttaşlarımızın gelecekleri, hayatları ve umutları hiçe sayılmaktadır. Sendikacılar, gazeteciler, öğrenciler baskınlar ve haksız tutuklamalar ile karşı karşıya bırakılmaktadır. Gezi eylemlerinde olduğu gibi haklarını arayan yurttaşlarımız biber gazı, cop, plastik mermi ve TOMA’larla susturulmaya çalışılmaktadır.
            12 Eylül’deki tanklı, üniformalı bir faşizm döneminden, yaşamın her alanında yaşandığı otoriter ve baskıcı bir döneme geldik. Öyle ki medyaya baskı uygulanarak susturulmakta, yasama, yürütme ve yargı kontrol edilerek işlevsizleştirilmekte ve toplumun her kesimine sivil bir dayatma yapılarak toplum ayrıştırılmaktadır. Ne yazık ki, 12 Eylül 1980 Kenan Evren’inden, 2014 Recep Tayyip Erdoğan’ına, değişen bir durum yoktur. 12 Eylül 1980 düzenini bugün AKP eliyle devam ettirilmektedir.
            12 Eylül faşizmi sonrası, yaşamını, ailesini, işini, geleceğini kaybedenleri saygıyla anıyorum. (Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris)

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

12 EYLÜL 1980 EVREN 12 EYLÜL 2014 ERDOĞAN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!
tarih Tarih: 11.09.2014, 23:33 okunma Okunma: 1047
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales